Áldozás
Kedves Kérdező!
A szentmise és a szentáldozás normális esetben lényegileg egybe tartozik.Annál is inkább, mivel a szentmise lényeges része az áldozat liturgiájában a következő három fontos mozzanat: felajánlás, átváltoztatás és áldozás. Természetesen a szentmise első nagy része az ige-liturgia is szintén nélkülözhetetlen része a szentmisének. Ha valaki nem gyónt és súlyos bűn terheli a lelkét az sem szentmise előtt, sem szentmise után nem áldozhat. A szentáldozásnak tehát lényeges feltétele a kegyelem állapota és a teljes szentmisén való részvétel. Más a helyzet akkor, ha valaki beteg és a szentmisén nem tud részt venni, de szentáldozáshoz viszont mégis szeretne járulni, kérje meg a lelki atyát, hogy - az ágyhoz kötött betegekhez hasonlóan - áldoztassa meg otthonában a szentmisén kívül. Remélem, nem értettem félre semmit és megnyugtató választ tudtam adni.
Szeretettel.
István atya
További gondolatok
Kedves Atya, úgy értettem, hogy feltétele-e az áldozásnak az, hogy a mise előtt közvetlenül részt vegyen valaki a gyónáson? Régen gyóntam már, viszont szeretnék én is áldozni misék után.
Köszönöm.
Kedves Kérdező!
Még valamit fontos tisztázni.Az Egyház parancsai közt szerepel az évi szentgyónás kötelezettsége.Az áldozásnak pedig feltétele a kegyelem állapota, mely a legkönnyebben a töredelmes bánattal végzett szentgyónásban nyerhető el.Áldozni pedig a szentmisében szoktunk az áldoztatás alkalmával és nem a szentmisék után. Örülnék, ha elmondaná, miért akar áldozni a szentmise után? Ha netán beteg lenne, akkor is van megoldás, amint fentebb már leírtam.
Szeretettel.
István atya
Hozzászólás
Amennyiben a választ ki tudod egészíteni, további szempontokat vagy segítséget tudsz adni, oszd meg velünk és a kérdezővel!
(A hozzászólás csak engedélyezést követően jelenik meg.)