Betegek világnapja
A Betegek világnapján elvileg a betegeket ünnepeljük, megemlékezünk róluk, de, valójában az őket " kiszolgáló " emberekről szól ez a nap. Ebben az évben a szerzeteseket is ünnepeljük, és ez a két " dolog " összetartozik. Mert amíg a kórházakban nővérek voltak a nővérek, tehát szerzetesnővérek, addig emberséggel ápolták a betegeket, tisztelettel gondoskodtak róluk,stb. Nem beszélve arról,h a beteg testben felebarátot láttak, amit a mai nővéreknél nem látni. / tisztelet ! a kevés kivételnek / Az egészségügyben már sok kórházat átvett az Egyház, v újat épített, de, a személyzet, az ápoló-személyzet " civilekből " áll. A nővérek zöme külföldre megy a jobb fizetés miatt,és a magyar betegeket egyre kevesebben ápolják "hazánkban ". Meddig fog ez menni ? Köszönettel : Hedvig
Kedves Kérdező!
Sajnos nem tudok válaszolni kedves kérdésére, melyet levele végén tett fel, hiszen ez a fórum tényleges válaszokat akar adni hit és erkölcsi kérdésekre. Gazdasági kérdésekben a fórum nem kompetens. Megértését köszönöm.
Szeretettel.
István atya
További gondolatok
T. István atya !
Nem hiszem,hogy ennek köze lenne a gazdasághoz, bár vannak tévtanítók,akik az egészségügyet Mo " húzó-iparágának " akarják feltüntetni . Végülis költői kérdés volt,hisz ez egyik napról a másikra megoldhatatlan, mégis , úgy érzem, ez lesz az igazi út a beteg-ápolás terén. Köszönöm,hogy válaszolt : Hedvig
Kedves Kérdező!
Örülök, hogy jelentkezett és nem vette lerázásnak előző válaszomat. Ennek ellenére én úgy gondolom, hogy gazdasági okokkal, kifogásaokkal indokolják a külföldön munkát keresők döntéseiket. Hazaszeretetet, hivatástudatot és áldozatos lelkületet parancsolni nem lehet. De lehet-e kötelezni bárkit is - annak ellenére, hogy eszében sincs - egy Boldog Teréz Anya, Vagy B.S.László hitvalló szemorvosunk lelkületének követésére? Aggódását megértem és visszakérdezem:Csak ezen a téren van egyedüli mélyponton a népünk gondolkodása és lelki igénytelensége? Szerintem az egészségügy nem csak emberbaráti kötelesség, hanem a "főparancs" fontos része kellene,hogy legyen. A magyar közmondás szerint:..."kettőn áll a vásár " - hol a másik? Csak az egyik felelős a kialakult helyzetért?
Szeretettel.
István atya
Hozzászólás
Amennyiben a választ ki tudod egészíteni, további szempontokat vagy segítséget tudsz adni, oszd meg velünk és a kérdezővel!
(A hozzászólás csak engedélyezést követően jelenik meg.)